Europashow Herning 2018

 

Over naar ons geliefkoosde ras, met maar liefst 168 Sebrights in de 5 Europees erkende kleurslagen.

Zilver zwartgezoomd  - Sølv sortsømmet (Gekeurd door Mevr. Iveta Prombergerova)

Deze kleurslag werd goed vertegenwoordigd met 59 dieren. Bij de hanen wist Daniel Herrmann, bestuurslid van de Duitse Sebrightclub de beste haan in de kooien te brengen. Een fraai klein haantje met een beste staartaanzet en een uitmuntend type. Dit dier werd met 96 punten tevens bekroont tot Europachampion in deze kleurslag. Verder nogmaals het predicaat 96 voor Zabrana Ivan. Bij de hennen 1 maal het predicaat 96 voor Daniel Herrmann. Daniel wist ook de titel van europameister te verzilveren in deze kleurslag voor de beste collectie. Ons lid Charlotte Sweet wist het 5de beste dier in deze reeks voor te brengen met een hennetje dat 95 ptn wist te scoren.

 

Goud zwartgezoomd  – Guld sortsømmet (Gekeurd door Mevr. Iveta Prombergerova)

Deze klasse van 58 dieren werd gedomineerd door ons lid Ben Nederhoed. Bij de hanen bracht hij het mooiste diertje in de kooien, werkelijk een prachtig typediertje. Dit dier behaalde het predicaat 96/1 en de titel van Europachampion in deze kleurslag.  Harbs Luise behaalde ook 96/2 met een goud zwartgezoomde haan. Bij de hennen tweemaal 96 en eenmaal 94 voor Ben Nerderhoed. Met dit puntentotaal voor de collectie van 4 dieren won Ben Nederhoed ook de titel van Europameister bij de goud zwartgezoomden.  Bij de hennen ook nog 96 ptn voor een hennetje van Harbs Louise.

 

Citroen zwartgezoomd – Citron sortsømmet (Gekeurd door Dhr. Gunnar Staugaard)

16 aanwezige dieren, 6 hanen en 11 hennetjes. 95 ptn voor een haantje van Zabrana Ivan. Er werd geen titel van Europachampion uitgereikt wegens een te klein aantal dieren in deze kleurslag. De titel van Europameister voor de beste collectie bij de citroen zwartgezoomden ging naar ons lid Frederic Verheyden.

 

Geel witgezoomd – Gul hvidsømmet (Gekeurd door Mevr. Iveta Prombergerova)

Bij de geel witgezoomde 31 dieren met  een grote variatie in de grondkleur. De keurmeester gaf duidelijk de voorkeur aan donkere roodgele kleur in plaats van de zachtgele grondkleur die wij als speciaalclub nastreven. Bij de hanen werd de haan van Wiedermann Gerd verkozen tot beste haan met 96 ptn, dit dier werd tevens Europachampion in deze kleurslag. Ons Lid Roger Struyf wist de 2de beste haan voor te brengen met 94 ptn. Bij de hennen 3 maal 95 punten voor Andersen Jens Svane, Wiedermann Gerd en Zabrana Ivan. De titel van Europameister in geel witgezoomd was ook voor Wiedermann Gerd.

 

Crèmewit bruingezoomd – Hvid grasømmet (Gekeurd door Mevr. Iveta Prombergerova)

Deze laatst erkende kleurslag in Europa (overigens niet erkend in de lage landen) werd vertegenwoordigd door 4 dieren afkomstig van Daleckà Daniela en Zabrana Ivan met 93 en 91 ptn. Matige kwaliteit in deze kleurslag.

Van harte proficiat aan al onze leden met de behaalde resultaten!

Tot over drie jaar in Tulln, Oostenrijk.

 

Onderstaande foto’s werden ter beschikking gesteld door Daniel Herrmann, waarvoor dank.

Haan Jong – Zilver zwartgezoomd, europachampion 96/1 Daniel Herrmann

 

Hen Jong – Zilver zwartgezoomd, 96 ,  Daniel Herrmann

 

 

Haan Jong – Goud zwartgezoomd, europachampion 96/1, Ben Nederhoed

 

 

 Hen Jong -  Goud zwartgezoomd, 96, Ben Nederhoed

 

 Haan Jong -  Citroen zwartgezoomd, 95, Ivan Zabrana

 

 Hen Jong – Citroen zwartgezoomd, 94, Frederic Verheyden

 

 Haan Jong -  Geel witgezoomd, 96, Gerd Wiedermann

 

 Hen Jong – Geel witgezoomd, 95, Gerd Wiedermann

 

 Haan Jong -  Crèmewit bruingezoomd, 93, Zabrana Ivan

 

 Hen Jong -  Crèmewit bruingezoomd, 93,  Zabrana Ivan

 

 Europachampion Ben Nerderhoed toont fier zijn winnende haan

 

Jaarvergadering in AKV-gebouw in Amersfoort          6-04-2024      

Jongdierendag in AKV-gebouw in Amersfoort           7-09-2024

Sponsoren

Hoveniersbedrijf Gelderland

Hoveniersbedrijf Gelderland kan uw droomtuin als geen ander voor u verwezenlijken.

Veldwijk

De grootste speciaalzaak in sportprijzen van Nederland

Harwig Installatietechniek

Harwig Installatietechniek is al 110 jaar expert op het gebied van technische installaties, die toekomstproof zijn.

Max Pijnappel

Ontwerpt websites en huisstijlen naar uw smaak.

Garvo