logo

Midden Veluwe 2019

Studio Hallo • 11 september 2019

Ook dit jaar voor maar liefst de 16e keer een mooie Show. De organisatie was in staat op toch weer meer dan 1100 dieren naar manege de Oranjehal in Wenum (iets ten noorden van Apeldoorn) te trekken. Een lokatie die gemakkelijk bereikbaar is, met voldoende parkeergelegenheid en een uitstekende horeca. De hal was mooi aangekleed en het randprogramma zoals gewoonlijk weer aantrekkelijk.


Een volle keuring voor onze Clubkeurmeester Klaas van der Hoek, 80 Sebrightinschrijvingen uit alle windstreken. Zowel de organisatie als wij waren hier erg blij mee.


24 stuks goudzwartgezoomden, waarvan 8 hanen werden voorgebracht. Zoals gebruikelijk allen dieren met een prima type. De haan van Jan de Ruijter in kooi 741 ging met een 1e F met de eer strijken gevolgd door de haan van Willie Klunder met 2e F. Dick van Dijk nestelde zich ook richting de top en was tevreden met de 3e ZG 95.


De 16 hennetjes met veel dieren die streden om de eerste plek. Uiteindelijk was het de hen van Johannes Heddema die aan het langste eind trok. Prachtig typedier met dito grondkleur en zoming. Deze was te bewonderen in kooi 758. Willie Klunder volgde Johannes met een 2e F en een 3e ZG 95.


In kwantiteit waren de zilverzwartgezoomden de grootste groep. Ook hier was het Jan de Ruijter die de fraaiste haan voorbracht. Het dier in kooi 766 kreeg terecht het predikaat 1e F. Johannes Heddema was hier ook succesvol met een 2e F.


De fraaiste Sebright van de show konden we bewonderen in kooi 782. Ook van dit dier is Jan de Ruijter de eigenaar. Over het type was enige discussie maar uitblinkend in zoming en grondkleur. En ook complimenten zoals het dier in de kooi werd gebracht. Jan, van harte gefeliciteerd met deze prestatie. Fijn dat je ondanks je beperking maar dankzij de vele hulp van je vrouw Annie nog zo veel plezier aan je hobby kunt beleven. Ieder jaar behoor je weer tot de toppers. Dick van Dijk werd tweede met de 2e F. We hopen dat Dick deze prestaties gaat continueren. Mooi dat je inspanningen van vele jaren nu vruchten gaan afwerpen. Ga zo door!


Citroen-zwart gezoomd werd vertegenwoordigd met 13 dieren. Een klasse waar het volgens mij ieder jaar beter gaat. Met name in grondkleur, purper en pootkleur zijn deze dieren prachtig om te zien. Jan de Ruyter ook hier winnaar in de hanen met ZG 95. Frederic Verheijden liet een paar mooie hennen zien, waarvan de mooiste in kooi 802. Mooi elegant type en prima in zoming.


Helaas maar 2 fokkers met Geelwit gezoomd. Een prachtige fokprestatie van Goodold Herman Lipper. De fraaiste haan in kooi 810 en ook dit jaar kreeg hij het weer voor elkaar om op meerdere hennen een prachtige purperen kop te fokken. Bovendien hebben deze dieren de ideale grondkleur en een steeds fraaier wordend type. Herman, Ga zo door!! De hen in kooi 812 werd de fraaiste geel-witte en de fraaiste Sebright op 1 na van de show.


JWD

  • MJ – Goud zwartgezoomd – 1ste F96 (Fokker: J. de Ruyter)

    Schrijf uw onderschrift hier
    Knop
  • VJ – Goud zwartgezoomd – 1ste F96 (Fokker: J. Heddema)

    Schrijf uw onderschrift hier
    Knop
  • MJ – Zilver zwartgezoomd – 1ste F96 (Fokker: J. de Ruyter)

    Schrijf uw onderschrift hier
    Knop
  • VJ – Zilver zwartgezoomd – 1ste F96 (Fokker: W. de Ruyter)

    Schrijf uw onderschrift hier
    Knop
  • MJ – Citroen zwartgezoomd – 1ste ZG95 (Fokker: J. De Ruyter)

    Schrijf uw onderschrift hier
    Knop
  • VJ – Citroen zwartgezoomd – 1ste F96 (Fokker: F. Verheyden)

    Schrijf uw onderschrift hier
    Knop
  • MJ – Geel witgezoomd – 1ste F96 (Fokker: H. Lipper)

    Schrijf uw onderschrift hier
    Knop
  • VJ – Geel witgezoomd – 1ste F96 (Fokker: H. Lipper)

    Schrijf uw onderschrift hier
    Knop
  • Titel dia

    Schrijf uw onderschrift hier
    Knop
  • Titel dia

    Schrijf uw onderschrift hier
    Knop
door Studio Hallo 27 augustus 2017
De verjaardagstaart.
1 juli 2010
Was het de laatste jaren qua bezoek wat aan de bescheiden kant, dit jaar konden wij een groot aantal leden verwelkomen. Er werd vergaderd in een goede en een positief kritische atmosfeer. De jubilarissen werden in het zonnetje gezet, t.w. de 10-jarigen de heren J.S.S. Halma, Leunissen en de Lange, de 25-jarigen de heren Schurink, Vos en Schäfer. Als Clubkampioen 2009 nam Johannes Heddema de daarbij behorende prijzen in ontvangst. Heddema was sowieso al goed op dreef want ook in de kleurslagen goud-zwart gezoomd en zilverzwart gezoomd werd hij Nationaal kampioen. Alco Jeensma deed hetzelfde maar dan in citroenzwart gezoomd en Jan Willem Denekamp in geelwit gezoomd. In de middaguren praatte Benno Schurink samen met ons bij over het wel en wee van onze hanen. Hij deed dit op de zijn bekende wijze, rustig en gemoedelijk en bovendien inspirerend. Voor het eerst organiseren wij op 28 augustus as. in de tuin van Mans Koenderink in Albergen een informeel treffen voor onze leden. Het derde weekend van november staat i
10 juli 2009
Wellicht dat één van deze eerste mooie dagen van dit jaar ook de oorzaak was van de ietwat kleinere opkomst van onze leden. In de ochtend werd de jaarvergadering gehouden. Voorzitter Jan Willem Denekamp memoreerde aan de uitstekende successen van onze leden op de grote tentoonstellingen. Met name Johannes Heddema deed het uitstekend door zowel op de Noordshow als op de Warterpoortshow in Sneek de beste dwerghoender van de tentoonstelling in de kooien te brengen. Hij deed dit met een zilverzwarte Sebright-hen. Teleurstellend was de inschrijving op onze Clubshow, welke in 2008 was ondergebracht op de Oneto in Enschede. Slechts 128 dieren konden we verwelkomen. Willie Klunder was met zijn goudzwart gezoomde hen de winnaar! In het zo juist verschenen nummer van Klerindiermagazine maakte ons erelid Cees van der Sijs in een interview een prachtig stuk promotie voor onze hobby en in het bijzonder voor ons ras. Een aantal plannen werden bekend gemaakt en besproken. Aan deze plannen gaat het bestuur nu verder werke
Meer posts
Share by: