Het Sebrightvirus

Een kort verslag van Ineke & Gerard Verharen uit s-Hertogenbosch, hoe ze besmet zijn geraakt door de Sebrightkrielen.

Mijn man Gerard heeft 40 jaar in de paardensport gezeten als springruiter en hengstenopfokker, om gezondheidsredenen en gebrek aan geluk met de paarden heeft hij toch besloten er mee op te houden. Er was te veel pech met de paarden.

Zonder dieren te  leven dat is ook niets. Dus ‘s-avonds achter de computer googlelen en kijken  naar de kippensite, hier hebben wij het kippenras de Sebright gevonden. Wij dachten dat er één kleur was , maar nee hoor er waren maar liefst 4 kleurslagen. Dus zei ik leuk, ik wil ze al de 4 kleurslagen en dat geschiedde.

Het eerste hokje werd gebouwd. Toen het klaar was moesten er kippen in.

Eerste koop via internet. Daarna bij Rini Jansen uit Groesbeek hebben wij één trio Goudzwart gezoomd gekocht met een extra oude haan erbij.

Rini heeft ons geholpen, hoe wij lid konden worden van de Sebrightclub. Hij gaf ons bij het naar huis gaan een copy van de ledenlijst en een paar stikkers met de afbeelding van de Sebright en hij gaf ons veel advies over de kippen.

Door de Sebrightsite weten we waar de kampioenen te bereiken zijn.

Wij hebben nl. bij Alco Jeensma een trio citroenenzwart gezoomd. gekocht.

Bij Roel Kobes een trio Geelwit gezoomd en bij Johannes Heddema een trio zilverzwart gezoomd.

Bij ons bezoek aan Roel Kobes daar hebben wij  zijn hokken afgekeken, dat vonden wij een prachtig en degelijk hokken en één hok was goed geïsoleerd voor de hanen vanwege de buren.

In 2010 zijn wij begonnen met het fokken en met de tentoonstellingen meegedaan met heel leuke ervaringen met de sebrightclubleden.

 

De jaarlijkse bijeenkomsten in Loenen was voor ons leerzaam en heel gezellig.

Ook de jongdierendag bij Mans en echtgenote Koenderink is zeer interessant.

Vooral hoe de leden met elkaar omgaan en bijstaan, dat is heel wat anders dan in de paardensport (daar is het haat en nijd onder elkaar). Wij zijn heel blij, dat wij met de Sebright zijn gaan sporten.

Steun en advies hebben wij gekregen van Jan Willem Denekamp en Willie Klunder.

Wij hebben er zelf  3 jaar voor uitgetrokken om met dit ras verder te gaan, omdat ze bij onze club de P & SV. Boxtel hadden gezegd, dat wij  met een van de moeilijkste kippenras zijn begonnen. Misschien is het daarom juist een uitdaging voor ons om toch met deze prachtige en lieve kippetjes door te gaan.

Tot nu toe hebben wij er geen spijt van.

 

Dit is ons verhaal.

 

Gerard en Ineke

 

 Clubdag en Jaarvergadering 3-4-2021  te Apeldoorn :  uitgesteld naar Jongdierendag.                           

 Jongdierendag  4-9-2021 te Amersfoort

 

 

Sponsoren

Hoveniersbedrijf Gelderland

Hoveniersbedrijf Gelderland kan uw droomtuin als geen ander voor u verwezenlijken.

Veldwijk

De grootste speciaalzaak in sportprijzen van Nederland

Harwig Installatietechniek

Harwig Installatietechniek is al 110 jaar expert op het gebied van technische installaties, die toekomstproof zijn.

Max Pijnappel

Ontwerpt websites en huisstijlen naar uw smaak.

Garvo